KONST / Litografier / Färglitografi 12167180
*
nr 1216 7180
Richard Mortensen
(1910-1993), Danmark
Färglitografi, Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2018
kl 20:03:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 13:04:38
1
Vinnande bud
10/11 00:59:17
2
600 kr
10/11 00:59:17
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Läs mer om Richard Mortensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden richard mortensen skandinavien
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15
*
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Richard Mortensen
nr 1216 7180
Richard Mortensen
(1910-1993), Danmark
Färglitografi, Signerad, daterad 1947, numrerad 164/250. Motivet: 65x51 cm
Richard Mortensen, dansk målare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 13:04:38 | 1 | Vinnande bud |
10/11 00:59:17 | 2 | 600 kr |
10/11 00:59:17 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Richard Mortensen
Richard Mortensen, dansk mÃ¥lare och grafiker född 1910 i Köpenhamn, död 1993.Läs mer om Richard Mortensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden richard mortensen skandinavien
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:15